Warszawska Szkoła Filmowa wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Miastem Stołecznym Warszawa, fundacją Indie Games Polska, kancelarią DLA Piper zaprasza na konferencję Mastering the Game, która odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2017 r. w Warszawskim Centrum Kreatywności Targowa. 


Celem konferencji jest wzmacnianie wiedzy i kompetencji prawno-biznesowych polskich game developerów z myślą o zwiększaniu konkurencyjności i potencjału innowacyjnego polskich przedsiębiorstw branżowych. Obecność znakomitych gości z całego świata sprawia, że udział w konferencji i wydarzeniach towarzyszących stanowi też doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz networkingu. Konferencja pomyślana jest również jako przestrzeń dialogu, w ramach którego administracja publiczna może lepiej identyfikować trudności i potrzeby branży gier wideo, a dzięki temu projektować efektywne narzędzia wsparcia.

W tym roku porozmawiamy m.in. o pozyskiwaniu funduszy na produkcję gier wideo, systemach wsparcia przemysłu growego w poszczególnych państwach, zawiłościach prawa podatkowego, perspektywach rozwoju e-sportu, kulturowym wpływie gier wideo, prawno-technologicznych wyzwaniach związanych z ochroną danych osobowych, kluczowych z perspektywy twórców gier zmianach prawnych zachodzących na świecie, wątpliwościach dotyczących IPR i znaków towarowych oraz efektywności polskiego systemu szkolnictwa w kontekście potrzeb sektora gier wideo. Omówimy najnowsze badania Kondycja Polskiej Branży Gier'17 i zaprezentujemy najciekawsze projekty branżowe realizowane przy wsparciu udzielonym w ramach pierwszej edycji programu dotacyjnego MKiDN „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Część panelowo-dyskusyjną uzupełnią zorganizowane przez kancelarię DLA Piper warsztaty, podczas których profesjonalni prawnicy podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą nt. zawiłości regulacji prawnych istotnych z punktu widzenia każdego game developera. Szczegółowy program warsztatów zamieszczony zostanie wkrótce.

16 listopada zaprosimy wszystkich uczestników konferencji na kolację networkingową.

Udział w konferencji i wszystkich wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny. Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja (formularz rejestracyjny udostępnimy wkrótce).

Część panelowo-dyskusyjna odbędzie się w języku angielskim. Warsztaty prowadzone będą w języku polskim.

Szczegółowy program konferencji, nazwiska panelistów oraz możliwość rejestracji opublikujemy wkrótce. 

Relacja z ubiegłorocznej edycji:

Feedback