Jeden z najważniejszych egzaminów w Liceum Kreacji Gier Wideo już za nami!

- Spotykamy się tutaj, aby lepiej się poznać, aby szukać inspiracji, uczyć się tolerancji względem naszych poglądów - powiedział Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej dr Maciej Ślesicki. Egzamin, na którym nasi uczniowie nie tylko poznają siebie, ale wypracowują trudną sztukę autoprezentacji możemy uznać za udany.

Podczas kilkuminutowych prezentacji mogliśmy dowiedzieć się co i kto wpływa na kształt światopoglądu, marzenia oraz plany na przyszłość naszych uczniów. Wśród idoli licealistów znalazł się między innymi Jan Długosz, Tilda Swinton, a także ¥o-landi. Szeroki wachlarz inspiracji idealnie obrazuje zróżnicowanie grupy, która już od pierwszych dni szkoły wspiera się i zachęca do rozwoju twórczego. Na koniec należy podkreślić, że wszystkie wystąpienia cechował wysoki poziom merytoryczny, co świadczy o talencie i dojrzałości młodych osób.

„Moja dziesiątka” to także cykl spotkań z ludźmi nauki i kultury, którzy dzielą się własnymi inspiracjami, aby motywować do działania i poszerzać horyzonty Uczniów Liceum Kreacji Gier Wideo. Podczas prezentacji multimedialnych poznaliśmy szereg filmów oraz książek, jakie są fundamentem wiedzy dla licealistów. Co ważne, wśród kluczowych inspiracji pojawili się członkowie rodzin, a także Nauczyciele i Wykładowcy.